Pasujące drzwi zewnętrzne: przewodnik

Atrakcyjność Twojego domu mówi wiele o jego wnętrzach i Twojej rodzinie. W rzeczywistości, w ankiecie zleconej przez Homeowners Alliance, ponad dwie trzecie (68%) nabywców domów stwierdziło, że przy zakupie domu ważne jest ograniczenie atrakcyjności. Być może nie sprzedajesz swojego domu, ale podejmowanie działań mających na celu zwiększenie atrakcyjności domu poprawi pierwsze wrażenie odwiedzających, a nawet zwiększy wartość Twojej nieruchomości.

 

Twoje drzwi zewnętrzne odgrywają dużą rolę w tym atrakcyjności od wejścia – a dopasowanie ich może stanowić oświadczenie o całej Twojej nieruchomości. Dopasowane drzwi zewnętrzne, w tym brama garażowa, zapewniają spójny i spójny wygląd oraz zapewniają, że Twoja nieruchomość jest przyjazna dla wszystkich odwiedzających. Tutaj przedstawiamy nasze najlepsze wskazówki i wyjaśniamy, o czym należy pomyśleć, jeśli zdecydowałeś się dopasować do wszystkich swoich drzwi zewnętrznych.

drzwi zewnętrzne

STWÓRZ BEZPROBLEMOWĄ OBSŁUGĘ ODWIEDZAJĄCYCH

Zwróć szczególną uwagę na swoje drzwi zewnętrzne, w tym główne drzwi wejściowe, drzwi garażowe i inne wejścia, niezależnie od tego, jak mało są one używane. Dopasowanie ich pod względem stylu, projektu i wykończenia, szczególnie jeśli są umieszczone blisko siebie, nada Twojej nieruchomości efekt zachwytu. Dopasowanie wszystkich drzwi zewnętrznych pozwala na połączenie wszystkich elementów zewnętrznych domu w celu uzyskania pięknego jednolitego, ale spersonalizowanego wyglądu, dzięki czemu Twój dom naprawdę wyróżnia się na ulicy.

 

WYBÓR PROJEKTU DRZWI WEJŚCIOWYCH

Pomyśl o głównych drzwiach wejściowych do Twojej posesji – tych, którymi Ty i goście zawsze będziecie mogli dostać się do domu. Styl i design tych drzwi powinien uwzględniać styl architektoniczny Twojego domu oraz motywy i projekty, które przepływają przez jego wnętrze. Twoje drzwi zewnętrzne powinny wprowadzać Twój styl i wskazywać na to, co kryje się za nimi, a wnętrza powinny być tego kontynuacją. Jednym ze sposobów na wywarcie prawdziwego wpływu jest wybór konfiguracji  drzwi wejściowych . Drzwi dwuskrzydłowe lub jedne drzwi ponadwymiarowe mogą być prawdziwym punktem centralnym całej elewacji. Przeczytaj więcej o  projektowaniu drzwi zewnętrznych .

 

BRAMY GARAŻOWE JAKO ELEMENT UZUPEŁNIAJĄCY

Biorąc pod uwagę, że omawiamy wszystko, co pasuje, rozważ projekt drzwi wejściowych obok bramy garażowej. To, co działa na jednego, powinno działać na drugiego. Współczesne bramy garażowe  są nie tylko funkcjonalne – stanowią samodzielny element projektu i mogą wpływać na ogólną atrakcyjność wizualną Twojego domu. Wybierz styl bramy garażowej w oparciu o praktyczne wymagania. Bramy segmentowe uchylne  to świetne rozwiązanie tam, gdzie liczy się przestrzeń, a  bramy segmentowe boczne pozwalają wykorzystać każdy centymetr powierzchni sufitu, ponieważ otwierają się na bok. A może potrzebujesz częstszego dostępu do garażu pieszo i przydałyby się boczne drzwi dla pieszych? Dodatkowe drzwi jednopłytowe mogą stanowić uzupełnienie zestawu drzwi zewnętrznych i być niezwykle praktyczne.

ROZWAŻ INNE ELEMENTY ZEWNĘTRZNE

Wybierając drobniejsze szczegóły drzwi zewnętrznych, umieść je w odpowiednim kontekście. Weź pod uwagę pozostałe cechy i materiały budynku. Dopasowane drzwi zewnętrzne sprawdzają się dobrze, jeśli wizualnie jest już wiele do gry. Jeśli Twoja nieruchomość charakteryzuje się na przykład misterną kamieniarką lub dziwacznymi elementami wystroju, dopasuj drzwi wejściowe i bramy garażowe, aby wszystko ugruntować i skupić uwagę odwiedzających. Projekt drzwi zewnętrznych powinien również uwzględniać architekturę i styl Twojej nieruchomości. Jeśli Twoja posiadłość jest zabytkową posiadłością o tradycyjnej architekturze, naturalny dąb jest fantastycznym materiałem, który uzupełni istniejące elementy, ale również doda odrobinę nowoczesności.

KULTOWE KOLORY PASUJĄCE DO ARCHITEKTURY

Kolor Twoich drzwi powinien również zwracać uwagę na styl Twojej posesji i jej materiałów budowlanych. Jeśli na przykład jest to nowoczesna posiadłość z ciemną okładziną, bardziej neutralne odcienie pomogą złagodzić ogólny wygląd. Tymczasem urocze domy w wiejskim stylu świetnie prezentują się w pastelowych odcieniach zdobiących ich drzwi wejściowe. Alternatywnie, jasne kolory, takie jak kobaltowy błękit lub kanarkowa żółć, stanowią mocne oświadczenie i intrygują, co może się za nimi kryć. Gerda oferuje  dowolny wybór kolorów  dla Twoich luksusowych drzwi wejściowych – możemy również dopasować kolor do popularnych odcieni Farrow & Ball. Co więcej, nie jesteś ograniczony do jednego koloru. Możemy pomalować tylną stronę Twoich głównych drzwi wejściowych, aby pasowała do kolorystyki w Twoim przedpokoju.

 

UZYSKAJ WŁAŚCIWE OŚWIETLENIE

Niezależnie od tego, czy masz korytarz, w którym brakuje naturalnego światła, czy po prostu chcesz mieć dodatkowy element dekoracyjny w drzwiach zewnętrznych, przeszklone lub szklane panele to fantastyczne rozwiązanie. Wyrafinowane w swoim wyglądzie panele pionowe lub poziome wpuszczają do domu mnóstwo naturalnego światła i tworzą wrażenie okazałego wejścia.  

NIE ZANIEDBUJ ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA

Musisz mieć pewność, że Twoje drzwi zewnętrzne są zabezpieczone przed intruzami. Najlepsze drzwi zewnętrzne nie tylko zawierają wysokiej jakości funkcje blokowania, ale są w rzeczywistości zaprojektowane i zbudowane tak, aby wytrzymać brutalną siłę, jaką może na nich użyć intruz. Wszystkie drzwi Gerda są zbudowane zgodnie z normą ENV 1627 i mogą wytrzymać włamanie przy użyciu ciężkich narzędzi ręcznych lub elektrycznych. Bramy garażowe są testowane na poziomie RC2 i RC3, co poświadcza czas odporności na trzy i pięć minut.